PANEVĖŽIO LAISVĖS AIKŠTĖ

Vieta: Panevėžys, Lietuva
Tipas: Kraštovaizdžio architektūra
Stadija: Realizuotas
Plotas: 8,3 ha

Pirmoji vieta architektūriniame konkurse; Kultūros ministerijos „Metų debiuto” premija

Panevėžio Laisvės aikštės, jos prieigų ir autobusų stoties prieigų sutvarkymo projektas yra kompleksinis, centrinę miesto dalį apimantis kraštovaizdžio sutvarkymo projektas. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti aktyvias, šiuolaikinio miesto standartus atitinkančias erdves, pritaikytas žmogui

Laisvės aikštė – centrinė miesto aikštė. Dabartinis aikštės funkcinis išdėstymas išlieka nepakitęs, nes tai – istoriškai susiformavusi erdvė, kurios kiekviena funkcija naujame projekte yra sustiprinama. Reprezentacinėje šiaurinėje aikštės dalyje lyginama erdvė, kurioje galės vykti didelės miesto šventės ir renginiai. Centrinė – miesto parko dalis suskaidoma į saleles, kurioms suteikiama funkcija aktyvina erdvę ir sukuria jaukias kamerines erdves miestiečiams.

Pagrindinės miesto gatvės pritaikomos pėstiesiems ir dviratininkams. Pagal darnaus judumo planą siaurinamos gatvės, kuriama nauja dviračių takų sistema, susijungianti su jau esamais miesto takais. Visos naujai projektuojamos gatvės ir šaligatviai pritaikomi žmonėms su negalia. Gatvėse projektuojami mažosios architektūros elementai, apšvietimas, saugumo priemonės.

 

Nuotraukų autorius – Norbert Tukaj