APŽVALGOS BOKŠTAS RUSNĖJE

Vieta: Rusnė, Lietuva
Tipas: Apžvalgos bokštas
Stadija: Techninio projekto
Autoriai: Martynas Norvila, Laura Gaižutytė, Mindaugas Karanevskis,
Kristijonas Nenartavičius, Austėja Balčiūnaitė

Architektūrinė koncepcija kyla iš urbanistinės / sklypo plano koncepcijos. Formuojamas trikampio formos planas, kurio pagrindu yra projektuojamas tūris.

Trikampio formos tūris yra ergonimiško dizaino, pritaikytas atlaikyti teritorijoje vyraujančius vėjus ir jų keliamas apkrovas. Smailus tūrio kampas nukreiptas į Kuršių marias. Apžvalgos bokštas projektuojamas properšoje tarp medžių, iš kurios atsiveria pagrindiniai žiūrėjimo taškai – žiotys, marios, kitoje pusėje esantis krantas.

Bokštas vertikaliai vystomas pagal trikampės formos planą. Tūris yra properšoje, tarp medžių. Architktūrinėmis priemonėmis siekiama perteikti pagrindinę idėją – bokštas įsilieja ir pratęsia miško tūrį, kuriamas organiškas ir kontekstualus apžvalgos bokštas. Siekiant nuo Nemuno (Atmatos) upės pusės nedaryti plokštumos, kuri veiktų kaip skiriamasis elementas bei bokšto apatinę dalį daryti kuo lengvesnę, pakeliamas trikampio kampas ir sukuriama įstriža ploštuma, nukreipta į vandenį. Tokiu būdu sumažinamas plotas, kuriuo bokštas liečiasi prie žemės paviršiaus ir mažinama intervencija į viena iš vertingiausių vietos savybių – auštapelkės lygumą.